Андріївські вечорниці — весела забава!

Андріївські вечорниці — весела забава!

Чи знаєш Ти, яке свято колись було одним із найвеселіших для української молоді? Вечорниці на Андрія — це й мальовничі народні звичаї, і ворожіння на судженого, і смачні страви, і навіть шалені пустощі, за які ніхто не насварить!

Актуально! Підберіть гарні слова привітань у розділі Привітання з Святим Апостолом Андрія Первозванного які легко запам'ятовуються207 привітань, 4 листівки
Оскільки Андрія вже припадає на різдвяний піст, то й їжу готували пісну, проте різноманітну: на столі були страви з круп, гороху, капусти, грибів та риби. Звісно, не обходилося без голубців, а вареники — о, це був обов'язковий пункт у меню! Із капустою й картоплею, смаженою цибулькою і квасолею, вишнями, сиром, а для гадання на судженого та для хлопців — ще й із сіллю, перцем, борошном і навіть попелом чи клоччям! Продукти на Андріївські вечорниці приносили переважно парубки. А ось дівчата мали потурбуватися про випічку — калиту й балабушки. Останні потрібні були для ворожіння. Воду на них дівчата мали нести із криниці чи ополонки в роті! Та мало кому вдавалося це зробити з першої спроби — хлопці перестрівали їх і смішили.